Cienie jakie wybrać?

 

·       Cienie prasowane - są najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne, gdyż ich aplikacja nie wymaga dużej wprawy. Można nakładać je aplikatorem, zwykle dostępnym w opakowaniu, a dla bardziej wprawne i doświadczone osoby mogą użyć pędzelka do cieni. Najlepiej kupować je we zestawach, gdyż te dostępne kolory w opakowaniu, zwykle bardzo dobrze współgrają ze sobą i można je łączyć na wiele różnych sposobów.

·       Cienie sypkie są mniej popularne, gdyż ich aplikacją wymaga nieco więcej wprawy. Dostępne są zwykle w postaci czystych minerałów. Ich wybór jest niezwykle szeroki, gdyż występujące w niezliczonych kolorach i formułach. Ich zaletą jest to, że są bardzo dobrze napigmentowane i wystarczy odrobina, by kolor na powiekach był widoczny. Niestety wadą jest to, że ten rodzaj cieni często osypuje się przy nakładaniu Dobrze jest więc przed ich nałożeniem skórę pod oczami pokryć grubą warstwą pudru, którą zetrzemy po wykonaniu makijażu oka.

·      Cienie w płynie, w kremie i w kredce - są  bardzo łatwe w użyciu, wystarczy palcem rozprowadzić cień po powiece i gotowe. Mają jednak zasadniczą wadę, charakteryzują się niską trwałością i tendencją do zbierania się w załamaniach powieki.