Najlepsze maskary

To jeden z najważniejszych składników makijażu, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni wybór. Istnieje bardzo wiele różnych typów maskar, w zależności od efektu jaki chcemy otrzymać. Są maskary pogrubiające, wydłużające, podkręcające, odżywiające aż po takie które spełniają te wszystkie funkcje naraz. Co zatem wziąć pod uwagę kupując maskarę:

1.   Kolor – istnieje wiele kolorów tuszy do rzęs, jednak najpopularniejszy jest kolor czarny, ale można również wybrać brązowy lub bardziej wystrzałowy niebiskie, zielony lub oberżynę

2.   Rodzaj maskary – dostępne na rynku maskary występują w trzech formach: w kamieniu, w płynie i w kremie. Tusze w kamieni mają formę pudru w kamieniu. Maskary w płynie można stosować do jasnych i grubych rzęs o ładnym kształcie. Są one bardzo lekki, dlatego podkreślisz nimi naturalny efekt, nie tworząc grubej warstwy. Natomist maskary w kremie są ciężkie i bogate w konsystencji i sprawdzą się w przypadku cienkich i krótkich rzęs.

3.   Efekt – w zależności od tego, jakiego rodzaju rzęsami dysponujemy, dobieramy odpowiedni rodzaj maskary. Jeśli rzęsy są krótkie, warto zastanowić się nad maskarą wydłużającą, jeśli są żadkie, wybierz maskarę pogrubiającą, jeśli chcesz je podnieść od nasady to maskara podkęcająca będzie dobrym wyborem, a jeśli natomiast dysponujesz długimi, gęstymi rzęsami to może warto zastosować maskarę rozdzielającą i podkreślającą naturalny efekt rzęs.

4.   Rodzaj szczoteczki – najbardziej popularne są maskary o prostej szczoteczce i niezbyt grubej, co pozwala sprawnie i szybko pomalować rzęsy na całej długości. Maskary wygięte wymagają nieco większej wprawy przy malowaniu kącików oka i rzęs dolnych, ale za to za jednym pociągnięciem są w stanie pokreślić rzęsy na środku oka. Grube szczoteczki mają za zadanie nadać objętości rzęsom cienkim i rzadkim.